117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Pravidelná činnost

Pravidelná činnost

Tisk

Naše skupina se v rámci činnosti rozděluje na menší oddíly, které si své akce organizují každý jednotlivě. V současné době utváříme činnost pro děti od 5 do 15 let, ale také mládež do 26 let, kteří mají možnost se připojit na jakoukoli akci, ať už schůzku či výpravu.

Mezi hlavní náplň pravidelné činnosti patří schůzky (akce) každého oddílu.
Schůzka oddílu Cepníci: (děti 5 - 15 let) každé pondělí 17:00 - 18:30
Setkání oddílu rukodělných činností: (mládež 15 - 26 let) 1x za měsíc odpoledne
Akce pro dospělé: (mládež + dospělí) 1x za měsíc večer nebo další víkendy
Akce pro rodiče s dětmi: nepravidelně, cca 3x do roka.

Oddíl Cepníci

Oddíl Cepníků je určen pro děti ve věku 5 - 15 let. Činnost oddílu je zaměřena na rozvoj znalostí a dovedností získávaných ve formálním vzdělávání, které jsou dále formou her rozvíjeny. Aktivně kombinujeme individuální i skupinové aktivity tak, aby se u dětí rozvíjela spolupráce a tvořivost v rámci týmu i jednotlivce. Vše doplňujeme vhodnými sportovními aktivitami i rukodělnými činnostmi. V rámci jednodenních a víkendových akcí se učíme novým tábornickým dovednostem, které nám pomáhají poradit si v jakékoli nenadálé situaci.

Oddíl Rukodělných činností

Setkání oddílu se zaměřuje vždy na konkrétní téma. Účastníci si sami s pomocí během setkání vyrobí jeden z nabízených předmětů a odnáší si mimo příjemné atmosféry i hotové výrobky. Můžeme se tak setkávat s aktivitami jako vyrábění z kůže, dekorování textilu, vyrábění svíček, vyřezávání ze dřeva, skla, apod. Jednotlivá setkání probíhají vždy v klubovně v Lucemburské ulici a jsou určeny především pro mládež 15+.

Akce pro dospělé

Akce jsou zaměřeny předevěším pro mládež a dospělé, kde se vždy zaměřujeme na konkrétní zážitkové téma. Účastníci si tak vyzkouší nové aktivity a zažijí nové situace, které je posílí nejen na duchu. V rámci víkendových aktivit se snažíme o zážitkovou formu aktivit tak, aby účastníci odjížděli unavení, ale spokojení.

Akce pro rodiče s dětmi

Akce pro veřejnost jsou nedílnou součástí naší činnosti také. Nabízíme díky tomu možnost rodičům nahlédnout nám pod ruce a zároveň si užít dny plné pohody, zážitků i času stráveného spolu s dětmi. Výhodou účasti dospělých na akcích je možnost zapojit je do přípravy programu pro všechny. Akce jsou přístupné také rodičům dětí, kteří s námi jezdí pravidelně. Akce se snažíme propagovat v rámci fb stránky či letáky po okolí klubovny.
Akce směřujeme na společné zážitky a návštěvy zajímavých míst, ať už to jsou hrady a zámky, výstavy, prohlídky, atd.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner