117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Kronika z letního tábora

Tisk
alt

Sešli jsme se u klubovny, kde už na nás čekal autobus. Naložili jsme si své kufry a plni očekávání jsme usedli do autobusu. O pár časových pásem jinde se najednou zjevujeme u vstupu na louku, kde nás vítá pán archeolog a rovnou nám dává testy? Jako by jich bylo ve školním roce málo!
Zabydlujeme se v týpí, vyrábíme dřevo do týpí, večeře a hned první oheň, i když ne zcela slavnostní. Zde se nám představují obchodníci, kteří nás žádají o pomoc s hledáním artefaktů. Zároveň s tím si každý obchodník vybral svou družinu. Děti tak mohly hned vyrazit za hledáním prvních pokladů, kde ovšem víc než poklad je vylekala oživlá mumie. Od té se dozvěděli, že existuje bohatství, se kterým byla pohřbena, ovšem poklad byl ukraden. Hledání tak může naplno začít!

2. den: Vojta S.
Ráno jsme měli raníčkovou hru a po snídani nám začal dopolední program. Šli jsme na Nil upravovat kanál, abychom mohli převážet loděmi náklad. Někdo tak vyráběl loď, jiný upravoval kanál. Práci přerušil oběd, polední klid a po splavení jsme vyrazili do lesa na dřevo na slavnostní oheň a do týpí. Večer byl slavnostní oheň, tam jsme zpívali písničky a hráli hru vlak.

3. den: Meli
Ráno jsme se probudili a šli na raníčkovou hru. Potom byl hup do Pohorky a snídaně. Po snídani byl nástup, kde jsme si řekli, co se bude dít. Šli jsme se převléknout a hrát ringo. Potom jsme se šli koupat. Proběhl oběd a polední klid. Po něm jsme šli hrát hru vyměňování zboží za egyptské peníze. Při cestě prodat zboží nás přepadli piráti, se kterými jsme hráli kámen, nůžky, papír. Pokud jsme vyhráli, mohli jsme si zboží nechat, jinak jim propadlo. Svačina a večeře také nechyběly. Po večeři jsme měli čas na dřevo a další hry. Pak už jsme si jen vyčistili zuby a šli spát. Měli jsme také noční hlídku.

4. den: Ondra
Vzhledem k čitelnosti přikládáme raději naskenované, ať si hieroglyfy vyluští každý sám :)

5. den: Dominik
Dohráli jsme turnaj v ringu. Měli jsme rukodělky. Vedoucí usadili lávku. Hráli jsme majáky ve tmě. Měli jsme hlídky.

6. den: Lenka
Ráno jsme vstali s šli jsme na nástup. Pak jsme šli na raníčkovou hru – museli jsme doběhnout s tenisákem k závoře. Hup do pohorky a snídaně proběhly také, byl rohlík s marmeládou. Dopolední hra byla v tom, že jsme museli přemístit pyramidu do tábora. Po svačině jsme stavěli pyramidu, ale bez doteku rukama. K obědu byla moc dobrá rýže na paprice. Vařil Ureke. Pak byl polední klid a po něm jsme vyráběli rukodělky z drátu, provázků, kůží. Také jsme stříleli ze vzduchovky a luku.
K večeři byly smaženky. Po večeři měl někdo volno a někdo se šel koupat. Pak už zbývalo jen vyčistit zuby a zalehnout do spacáků.

7. den: Anička
Dneska nás vzbudila kytara. Pak jsme hráli raníčkovou hru. Někteří pak šli do pohorky, jiní měli čas na úklid a převlečení. Po nástupu jsme se převlékli do sportovního a šli jsme hrát vybíjenou. První hrály Sfingy a Varani, potom Mumie a Křižáci. Pak byla svačina, po svačině pokračovali Křižáci a varani a potom Sfingy a Mumie. Po hře jsme šli na oběd – knedlíky, maso a špenát. Potom jsme měli polední klid. Odpoledne přišla paní v bílém a oznámila nám, že jsou v okolí hrobky, které zatím nejsou prozkoumány. Vydali jsme se je proto hledat. Dostali jsme mapy a popisy. U prvního stanoviště jsme se ještě rozdělili na menší skupiny a postupně jsme vyrazili za hrobkami… 11, 29… Hra končila až večer, proto jsme hned šli na večeři. Pak služba, hlídky a spát. Hlídky jsme měli po dvou lidech vždy hodinu.

8. den: Klára
8. den tábora jsme měli takový vtipnější budíček. Ureke hrál na kytaru a při tom si vymýšlel verše o tom, jak rybička je v břiše krávy, nebo co. No, to je jedno. Ale teď k tomu, co jsme dělali.
Po snídani jsme hráli poslední turnaje ve vybice. Zbývaly poslední tři zápasy. Když jsme dohráli, vyrazili jsme na dřevo, protože večer měl být buřťák a na oheň se potřebuje dřevo.
Když jsme doobědvali, byl polední klid, ale pro službu ne, protože musela jít mýt nádobí. Potom jsme viděli Egypťany, jak se hádají. Byli to manželé. Potřebovali zavlažit pole, které bylo pořád suché a netekla jim tam voda. Po skupinkách jsme tam postavili potrubí a nejvíce vody teklo Mumiím. Večer byl ten zmiňovaný buřtový oheň a skoro všichni si dali buřt a někdo i dva. A tak skončil den a zítra bude další.

9. den: Mary
Faraon dnešního dne je Myška. Otroci jsou Varani a pomocník je Mari. Ráno jsme se probudili s hudbou kytary. Potom byla raníčková hra a nástup. Tam jsme se dozvšěděli, co budeme dělat. Byly bločky, celkem 4. S Vladzou jsme si říkali, jak se staráme o oheň, s Urekem jsme vázali uzle, s Hárdym stavěli stan a s Žanetou jsme vařili. K obědu byly těstoviny s červenou omáčkou. Pak začalo pršet. Po poledním klidu a morseovce byl nástup a odpolední program. Běhali jsme po lese a sbírali tenisáky, zatímco nás chytala chobotnice. Po hře si holky umyly vlasy, kluci hráli lakros. Pak už byla večeře – segedýnský guláš a knedlíky. Po nástupu někteří šli hrát lakros, jiní na dřevo do týpí. Potom jsme už měli večerku a někdo i noční hlídky.

10. den: Honza
Ke snídani bylo pomazánkové máslo na rohlíku s čínským zelím. Dostal jsem za úkol vyndat z lednice pomazánkové máslo a hledal jsem ho asi 5 minut. Poté jsme šli na program vzkaz v láhvi, kde jsme nejdříve z kartónu vyrobili sandály a poté jsme nosili vodu. V druhé polovině soutěže jsme měli postavit most. Po skončení jsme šli na oběd. To byl řízek (smolík pro hladovkáře). Po obědě probíhal terénní běh, který se počítal pro dvojice. Musel ho ale vážně připravovat nějaký sebevrah, protože posledních asi 125 metrů jsme šli potokem. Rekord v počtu pádů do ní byl 5. Při cestě bylo několik stanovišť, které jsme museli splnit. U jednoho jsme dokonce dostali svačinu. Po návratu všech lidí do tábora se šlo na dříví. K večeři byla čína. Ve 22:00 jsme vyrazili na další program jednotlivců, což byly bludičky. 11 vedoucích se rozmístilo po louce a my jsme je museli všechny pochytat. Většina z nich se nějak přizabila při útěku. Po nějakém čase bludičky skončili a my jsme šli spát do dalšího skvělého dne.

11. den: Den se bohužel ztratil v historických archivech. Nebo spíš nikdo z dětí nesepsal, co se daný den odehrálo.

12. den: Nany
Ráno jsme šli na snídani. Pak byl nástup a zjistili jsme, že bude olympiáda. Bylo kolem 12 stanovišť a všechny byly zábavný. Pak byla tančení soutěž a bylo to vtipné. Večer jsme šli do initipi.

13. den: Majda
Dopoledne jsme dělali mumie, takže jsme někoho omotali hromadou obvazů a potom jsme mu nasadili masku, kterou jsme vyrobili. Tuhle hru vyhrála skupina Křižáci, druhý a třetí byli Mumie a Varani a poslední byli Sfingy.
Odpoledne jsme šli do lesa sbírat smůlu. Více mě bavilo, jak jsme dělali mumie. Ta smůla mě moc nebavila, protože jsme pak měli úplně umazané ruce. Pak byla večeře. Byly vdolky, které byly výborné.

14. den: Barča
Vedoucí dne je Ureke. Otroci jsou Mumie. Odpoledne jsme šli za pokladem. Měli jsme tam i oběd.

15. den:
Ráno se vstalo strejně, jako vždy. Jen tentokrát už nebyla raníčková hra, ale rovnou snídaně. Po ní jsme totiž museli zabalit všechny své věci do kufrů, připravit stany pro další turnus a uklidit tábor. Stihli jsme také vyhodnocení celého tábora, rozdat ceny, trika a také se společně vyfotit v hnagáru, protože celé dopoledne střídavě pršelo. V poledne jsme dostali k obědu chléb s paštikou, naložili jsme věci do dodávky, přešli louku, naposled zamávali a vyjeli autobusem k rodičům a domovu./p

Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner