117. pionýrská skupina Kalich

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

Kronika z letního tábora

Tisk

30.6.2014, Žába
Tak jsme tady, letní tábor! První den, v pondělí, se už mohla plnit Žižkova pečeť. Spousta lidí si dala hladovku a mlčení. Za dopolední program bylo sbírání dřeva, chroští a smůly na táborový oheň. K obědu byly šťouchané brambory se zelím. O poledním klidu jsme myli nádobí a pak měli volno.
Odpolední program byl o znalostech. K večeři bylo vepřové na kari (vynikající). Pak jsme měli osobní volno na dřevo do týpí a pak jsme v týpí měli oheň.

1.7.2014, Lucka
Další den ráno nás konečně přivítalo sluníčko, a tak se hup do pohorky plnil hned o něco lépe. Pak následovala snídaně a ranní nástup, kde jsme se dozvěděli vše okolo programu, jídelníčku atd. Po dopoledním programu následoval oběd a zasloužený polední klid, který většina z nás využila k odpočinku. Po poledním klidu přišel posel krále Duncana, aby nám sdělil, že král se obtěžoval poslat nápovědu, která nám údajně poslouží k získání králova poháru. Poté, co všechny skupinky nápovědu úspěšně zjistili, následovala další hra. Tentokrát jsme měli poznat zvířata podle otázek, které jsme jim pokládali. Když hra skončila, byla už připravena večeře, a tak jsme všichni (s výjimkou hladovkářů), pustili do jídla. Následoval večerní nástup, na kterém jsme se dozvěděli, že následující program bude sprchování. A tak jsme den zakončili čistí a voňaví.

2.7.2014, Ondra/Matěj
Tento den zahájila raníčková hra, ve které si všichni navzájem brali ocásky. K snídani jsme si pochutnali na krupicové kaši. Dopolední program byl turnaj ve vybíjené, který skončil remízou. Poté nošení dřeva do kuchyně. K obědu byly špagety s rajčatovou omáčkou. Po poledním klidu jsme vystopovali a ulovili kance. Maso, kůže a trofeje z kance jsme pak museli co nejrychleji donést do královské spižírny. Celý odpolední program bohužel pronásledoval déšť, a proto jsme se přesunuli do hangáru a tam dělali rukodělné práce. Nejoblíbenější bylo pečení placek z vody a mouky. K večeři byl kuskus a fazolemi a kukuřicí. Po večeři bylo chvíli osobní volno, ale poté přišel vesničan a poprosil nás, abychom zachránili jim dceru, kterou unesl Kalkar. Vesničanovu dceru se nám podařilo zachránit. Šli jsme si lehnout. V noci při hlídce nádherně svítily hvězdy.

3.7.2014, Štěpán
Den jsme začali ranní rozcvičkou s Bazukou. Poté jsme měli snídani, ke které byl chléb s rybičkovou pomazánkou. Po snídani jsme odešli na lov Kalkara na Červený vrch. Kalkara jsme úspěšně ulovili a vrátili se na oběd. Smažák byl výborný. Odpoledne byla hra Aku-Aku, mě moc bavila, i když jsme byli druzí o bod. K večeři byla zelňačka z červeného zelí, která mi moc nechutnala, ale ostatní byli jiného názoru. Večer bylo Initipi.

4.7.2014, Matěj/Ondra
Ráno jsme vstali do slunečného dne. Pak jsme utíkali před buldogama. Ke snídani jsme se nadlábli kukuřičnýma lupínkama. Byly dobrý! Dopoledne jsme stavěli vory, abychom se doplavili do Skandie. K obědu byl segedýn. Po obědě a poledním klidu jsme řezali dřevo do kuchyně. Když jsme to pořezali všechno, mohli jsme si dostavět vor. Když to bylo, tak jsme se vydali do Skandie. K večeři byla sýrová omáčka s těstovinami. Večerní program byl takový, že jsme museli v jednotlivých stanovištích plnit úkoly a za to jsme dostali nápovědy. Na těch nápovědách bylo místo, kde se ukrývala princezna. Nakonec zbývalo jen spaní.

5.7.2014, Anča
Nástup se rozešel a všichni si šli po svém. Za chvíli jsme se sešli znovu a vyrazili najít unesenou princeznu Kasandru. Věděli jsme, že je někde poblíž Volavčí louky. Ale nejprve jsme si nacvičili útok a obranu, neboli, jedna skupinka byli zajatci, druhá obránci a třetí útočníci. Všichni měli všechno. Když jsme dotrénovali, šli jsme osvobodit princeznu z rukou Skandijců. Museli jsme se přes ně dostat do vězení a vynést princeznu pryč. Poté jsme utíkali přes louku až k brodu, kde vedoucí strhli lávku. Od této aktivity se odvíjí další, kdy jsme museli postavit v řece kamenný základ a na něm postavit a zapálit oheň, díky kterému jsme přepálili začátek mostu, který postavili Skandijci. Když jsme vyhráli, šli jsme na dřevo, protože večer měl být oheň. Přinesli jsme asi 15 klád smrku, které jsme rozřezali a pak měli osobní volno na dřevo do týpí. Konečně byl oheň a Lucka zapaluje. Štěpán přikládá a ostatní zpívají. Pak jsme si opekli buřty a chleby. Byl to hezký den.

6.7.2014, Vojta
Den začal obvyklým budíčkem, potom byla raníčková hra, v níž jsme měli zapíchnout a následně rozškrtnout sirku. K snídani jsme měli ovesnou kaši a čaj. Zpískal se nástup a následně vysvětlila hra, jejímž cílem bylo v krátkém čase obejít stanoviště s úkoly. Až jsme skončili, snědli jsme broskev a vypili šťávu. Na oběd jsme měli karbanátky s bramborovou kaší. Po obědě byly turnaje, v ringu a přehazované. Po opocujících turnajích jsme měli velice příjemnou očistu (sprchu), která všem prospěla. Když jsme dostali osobní volno, v kterém jsme mohli jít na dřevo do týpí, jsem musel dělat dřevo do kuchyně. Protože když si něco někde zapomeneme, tak si musíme hodit kostkou a podle hodnoty na kostce donést příslušný počet polínek. Po osobním volnu se vyhlásilo zubání a příprava na večerku. A je tu večerka. Leháme si do spacáků, zapalujeme oheň, ještě pár návštěv, a pak spokojeně usínám.

7.7.2014, Karel
Ranní proces proběhl obyčejně. Na ranním nástupu se rozdaly funkce a objasnil se denní program. Oproti předešlým dnům byl zajímavý, protože se dopoledne šlo a odpoledne odcházelo ze Zlaté Ktiše, kde se uskutečnilo koupání, odpočívání a obědvání dovezeného oběda Činčilou.
Jelikož pochod na Ktiš byl poněkud jednotvárný, tak se cestou zpět uskutečnila hra na schovávanou, které se účastnili všichni mimo Bíši. Zahrály se dvě kola, protože bylo málo času a taky to byla jediná hra na cestě zpět. Po návratu do tábora nastal monotónní večerní proces.

8.7.2014, Hárdy
Den začal raníčkovou hrou, kde jsme měli zabalit spacák, karimatku, nůž, ešus, lžíci, baterku a něco dobrého do batohu. Po hře byla snídaně. K snídani byly kukuřičné vločky s kakaem, skořicí a cukrem. Pak bylo zubání a nástup. Po nástupu následovala etapa č. 14 Chyťte zvěda. Samozřejmě, že se nám podařilo zvěda chytit, potom byly rukodělné práce a oběd. K obědu bylo rizoto. Po poledním klidu jsme měli cth 15 Průzkum tábora. A pak jsme do večeře měli osobní volno K večeři jsme měli grilované kuře. Po večeři měla být cth 16, ale nakonec neproběhl, protože pršelo. Místo toho jsme měli rukodělky a pak šli spát.

9.7.2014, Martin
Den jsme začali raníčkovou hrou jménem píšťalka. Potom jsme šli na snídani a byla výborná vajíčková pomazánka. Pak jsme se šli vyzubat. Dopolední hra byla vlajková. Asi po hodinové hře byla svačina v podobě sušenky. Po sváče byly smaženky jako oběd. Pak nastal polední klid a asi 15 minut před koncem poledňáku bylo šifrování. Odpolední program byl takový, že jsme museli zjistit informace od diplomata, který byl držen na hradě. Potom byla druhá sváča a to byl skvělý dort. Pak bylo chvíli volna do večeře. K večeři bylo maso v knedlících. Po večeři jsme měli volno a initipi. Po initipi jsme se už jen vyzubali, rozdělali jsme si oheň a zalezli jsme do spacáků.

10.7.2014, Máťa
Den začal jako každý jiný, až na to, že měl Činčila narozeniny, takže jsme mu přichystali překvapení, že nevstaneme na jeho písničku. Překvapení se podařilo a skutečně nikdo nevstal. Na raníčkové hře jsme tentokrát skládali zprávu, jejímž obsahem bylo, že celotáborová hra se blíží ke konci. K snídani byl chléb s výbornou pomazánkou až z Budapešti. Na ranním nástupu jsme se dozvěděli, že dopolední program bude stavění palisád, abychom mohli odpoledne hrát dobývání. Ačkoliv nám to zabralo hodně času a stálo nás to hodně práce, tak se všechny palisády moc vydařily a byly moc pěkné. Po výtečném obědě nás čekal obvyklý polední klid s morseovkou, který se navíc o kus protáhnul, a po kterém jsme měli asi půl hodiny na poslední dodělávky. Pak jsme vyrazili na dobývání hradu. Přes začáteční potíže jsme se přiblížili až k hradu. Tady jsme se ale zasekli, protože střelci po nás stříleli hlava nehlava. Nakonec jsme ale osvobodili uvězněnou diplomatku a utíkali zpátky do tábora. K svačině byl dort, který Činčila dostal k narozeninám a o který se s námi podělil. Poté bylo osobní volno na dřevo do týpí. K večeři bylo vepřové na paprice s rýží, které bylo, jako vždy, výborné. Po večeři k nám přišel král, který nám sdělil, že nadešel čas zúčastnit se soutěže o pohár. Pravidla jsou jednoduchá. Každá skupinka musí obejít čtyři stanoviště, aby mohla najít pohár. Skupinka, která ho najde jako první vyhrála. Všichni se rozhodli odejít už večer. My jsme ale měli nevýhodu, byli jsme služba, takže jsme museli mýt nádobí a vycházet až jako poslední (pozn. Redakce: Nevýhoda to nebyla – souboj o pohár začínal brzy ráno). První stanoviště se nacházelo pod kopcem Hřeben, kde jsme se všichni unavení uložili ke spánku.
(pozn. Redakce: Činčila měl narozeniny 9. – o den dříve)

11.7.2014, Šimon
Den začal netradičně, mimo tábor. Všechny skupinky šly hledat králův pohár. Nakonec pohár našla stříbrná skupinka. Když se všechny skupinky vrátily do tábora, tak byl oběd. K obědu byla bramboračka od Radima. Po poledním klidu byly rukodělné práce, odpočinek a deskové hry. Po večeři bylo osobní volno a pak jsme šli, konečně, spát.

12.7.2014 a 13.7.2014, Činčila
Sobota, předposlední den tábora a většina lidí se už začíná těšit domů, na splachovací záchod, sprchu a hlavně, na rodiče. Před námi ale bylo ještě dost práce. Začít si balit věci, roztřídit věci, které přijdou zabalit do Prahy, které zůstávají na další turnus, a také připravit závěrečný táborový oheň. Ten jsme se rozhodli vyrobit dopoledne. Celý tábor se rozdělil na kládaře, smolaře a chrošťaře a šli si za svou činností. Já mezitím musel uvařil jídlo. Rozhodl jsem se udělat už vše potřebné jak na oběd, večeři, tak i na nedělní oběd, abych se nemusel zdržovat vařením před odjezdem. Takže tři jídla za dopoledne – Frankfurtská polévka, rajská s knedlíkem a buřtguláš. Vše se podařilo. Když měl tábor splněné činnosti, vrátili se zpět do tábora a začalo se balit. Nejprve osobní věci, následně věci táborové. Bíša mezitím vyráběl fakule na oheň, Radim šel oheň postavit k hornímu ohništi. Já měl pak odpoledne na to, spočítat táborové bodování a udělat diplomy. Bylo to náročné odpoledne, ale vše se nakonec vydařilo. Na večeři šli už všichni zabalení a připravení na večerní oheň. Večerku jsme díky ohni docela protáhli, bohužel jsem tábor příliš vyděsil brzkým vstáváním. Takže už o půlnoci jsme všichni, včetně vedoucích, leželi ve spacácích.
Ranní vstávání bylo nepříjemné. Všichni se nakonec ale probudili a začali aktivně dobalovat. Měl jsem přesně vytvořený časový harmonogram, aby se dalo v půl dvanácté vyrazit auty k nádraží. Po snídani – vánočkách s kakaem jsme udělali vyhodnocení – rozdali diplomy, táborová trika a další ceny, společně se vyfotili a já už se jal ohřívat polévku na oběd. Ostatní mezitím ještě dokončovali úklid tábora. Po obědě si všichni dobalili, donaložilo se auto a spolu s Radimem se všichni přesunuli na nádraží, odkud odcestovali do Prahy za rodiči.Přidat odkaz na článek:
Linkuj.cz Jagg Bookmarky Vybrali.sme Topclanky Mediablog Googledigg Del.icio.us

 

Podporují nás

Banner
Banner
Banner
Banner

Děkujeme dárcům a partnerům

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner